Kancelaria Podatkowa ADN

 • 22 208 28 88
  biuro@adn.pl

 • Menu

  Doradcy Podatkowi

  Radosław Żuk
  Prezes Zarządu, Doradca Podatkowy


  Redaktor portalu prawno-księgowego TaxFin.pl.
  Specjalista w zakresie opodatkowania firm oraz instytucji finansowych.

  Posiada niezwykle bogate doświadczenie zawodowe w zakresie funkcjonowania systemu podatkowego obowiązującego na terenie Europy i Stanów Zjednoczonych.

  Wcześniej Kierownik Zespołu Podatku VAT w spółce doradztwa podatkowego. Doświadczenie zawodowe zdobywał również jako pracownik organów podatkowych oraz jednej z czołowych kancelarii prawnych.

  Autor licznych artykułów z prawa i podatków.

  Więcej »

  dr Joanna Szlęzak-Matusewicz
  Partner, Doradca Podatkowy


  Doktor nauk ekonomicznych, adiunkt w Zakładzie Podatków Instytutu Finansów w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

  Specjalizuje się w opodatkowaniu firm oraz osób fizycznych. Autorka kilkadziesiąt ekspertyz i opinii dotyczących prawa podatkowego dla Biura Analiz Sejmowych Kancelarii Sejmu.

  Wcześniej Kierownik Zespołu Analiz Podatkowych w jednym z polskich banków.

  Autorka i współautorka wielu publikacji z zakresu podatków i finansów, w tym m.in.: Zarządzanie podatkami osób fizycznych, Podatki i składki w działalności przedsiębiorców.

  Więcej »

   

  Małgorzata Breda
  Dyrektor Działu Podatkowego, Doradca Podatkowy


  Wieloletni współpracownik międzynarodowych i krajowych firm doradczych.

  Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z podatkiem od towarów i usług, podatkiem od czynności cywilnoprawnych oraz postępowaniem przed organami podatkowymi i sądami administracyjnymi.

  Posiada bogate doświadczenie w zakresie optymalizacji podatkowej transakcji krajowych i transgranicznych.

  Dzięki szerokiej wiedzy i doświadczeniu skutecznie doradza zarówno polskim przedsiębiorstwom jak i firmom międzynarodowym.

  Więcej »

  Mateusz Cedro
  Senior Associate


  Doktorant Katedry Prawa Finansowego Uniwersytetu Łódzkiego, absolwent Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

  Wieloletni praktyk prawa podatkowego oraz procedury podatkowej, poprzednio pracownik i manager czołowych polskich kancelarii podatkowych a także wspólnik kancelarii doradztwa podatkowego.

  Doświadczenie zdobywał doradzając przy transakcjach gospodarczych pod kątem ich konsekwencji prawnych oraz opodatkowania podatkami VAT, CIT i PIT.

  Więcej »

  Marcin Borkowski
  Senior Associate


  Prawnik, ekspert podatkowy, specjalista w zakresie postępowania podatkowego, kontroli podatkowej, podatku od towarów i usług oraz podatku dochodowego.

  Doświadczenie zdobywał pracując w organach podatkowych.

  Obejmował stanowisko zastępcy Naczelnika Urzędu Skarbowego oraz pełnił rolę trenera podatkowego w utworzonym przy Ministerstwie Finansów – CEN.

  Przeszkolił kilkuset pracowników różnych organów podatkowych.

  Więcej »