Kancelaria Podatkowa ADN

  • 22 208 28 88
    biuro@adn.pl

  • Menu

    Czy wynajęty magazyn to stałe miejsce prowadzenia działalności?

    Świadczenie usług na rzecz zagranicznych firm posiadających w Polsce powierzchnie do składowania towarów podlega opodatkowaniu VAT nad Wisłą.

    godnie z art. 28b ust. 1 ustawy o VAT miejscem opodatkowania usług świadczonych na rzecz zagranicznych przedsiębiorców jest kraj, w którym nabywca posiada siedzibę. Polska firma świadcząca usługi na rzecz takiego podmiotu powinna wystawić fakturę bez VAT. Od tej zasady ustawodawca uczynił kilka wyjątków, w tym również opisany w art. 28b ust. 2 ustawy o VAT, na mocy którego w przypadku, gdy usługi są świadczone dla stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej podatnika, które znajduje się w innym miejscu niż jego siedziba, miejscem świadczenia tych usług jest to stałe miejsce prowadzenia działalności.

    Kliknij zdjęcie aby powiększyć »

    Źródło: elektroniczne wydanie Rzeczpospolitej z dn. 30.11.2017 Dobra Firma

    Udostępnij